Menü
Facebook

Biden: a közösségi oldali félretájékoztatás megöli az embereket

A Facebookon és más közösségi oldalakon terjedő, járvánnyal kapcsolatos félretájékoztatás megöli az embereket – mondta Joe Biden amerikai elnök pénteken. A Fehér Ház komolyabb fellépést vár a platformoktól.

Marinov Iván 2021. 07. 17. 10:12 1
– Hirdetés –

Biden szavai azután hangzottak el, hogy a Fehér Ház képviselői a minap újra arról beszéltek: a közösségi oldalak nem tesznek meg mindent a koronavírussal kapcsolatos téves információk visszaszorítása érdekében. Ahogy arra a BBC emlékeztet: Biden sosem volt nagy rajongója Mark Zuckerbergnek, és elnökké válása óta hangvétele csak keményebb lett.

Médiaértesülések szerint a Biden-kormányzat az elmúlt hetekben feszült tárgyalásokat folytatott a Facebookkal annak érdekében, hogy a közösségi platform erősebben lépjen fel a felületén terjedő hamis egészségügyi információkkal szemben.

A vádakra a Facebook képviselője azzal válaszolt, hogy a platformon több mint 2 milliárd ember tekintett meg hiteles információkat a Covid-19-ről, vagyis többen, mint az internet bármely más felületén.

A kormányzat azonban nem elégedett ezzel. Jen Psaki, a Fehér Ház szóvivője csütörtökön arról beszélt, milyen konkrét lépéseket várnak el a platformoktól. Egyrészt szeretnék, ha a közösségi oldalak mérnék és nyilvánosan megosztanák a felületükön folyó félretájékoztatás hatását. Másrészt határozottabb és gyorsabb fellépést szeretnének a káros posztokkal szemben. Harmadrészt pedig a minőségi információk előtérbe helyezését várják el.

Szintén Jen Psaki beszélt arról a Center for Countering Digital Hate (CCDH) márciusi jelentését idézve, hogy 12 ember generálja az oltásellenes félretájékoztatás 65 százalékát. A CCDH akkor az érintettek fiókjainak bezárását kérte, ami vegyes eredménnyel járt. Az amerikai oltásellenes mozgalom egyik prominens figurájának, Robert F Kennedy Jr.-nak például lekapcsolták az Instagram profilját, de továbbra is oszthatja nézeteit a Facebookon.

A CCDH friss adatai szerint 35, a tizenkettekhez kapcsolható fiókot zártak be a jelentés óta, ami 5,8 millió követő elvesztését jelentette az érintetteknek. De 62 fiók továbbra is aktív, amelyeken keresztül a szereplők 8,4 millió embert érnek el.

Az Egyesült Államokban – ahol a felnőtt lakosság közel 68 százalékát már legalább egy, közel 60 százalékát pedig két dózissal beoltották – a járvány újabb felfutása tapasztalható. Rochelle Walensky, a CDC igazgatója szerint a vírus főként az oltatlanok körében terjed. A fertőzöttek mintegy 93 százaléka olyan megyékben él, amelyekben az átoltottság aránya alacsonyabb 40 százaléknál.

Fotó: pexels.com

Támogasd az Urbanlegends.hu-t a Patreonon, a Revoluton vagy banki átutalással!

1 hozzászólás

1 hozzászólás

  1. Lac szerint:

    Az áltudomány eddig nem tűnt veszélyesnek. Az áltudomány- és konteóhívők fórumokon hülyítették egymást, olvasták Daniken és bűntársai könyveit, és nem ártottak senkinek. Legfeljebb maguknak, ha betegség esetén az orvos helyett a csodaszerekhez fordultak. A járvány bizonyította, hogy bizony ártalmas. Mi lehetne a megoldás? Cenzúra? Jobb oktatás? Kötelező oltás, aztán pár hónap és vége? Vagy a sajtó is korlátozhatná magát?
    Néhány napja több újság is ezt a hírt kürtölte világgá: 441-en haltak meg az oltás után 30 napon belül. Az egyszeri olvasó mit gondol? Hát az oltás veszélyes… pedig, ha a cikket is elolvasná, nem az oltástól haltak meg, hanem az oltás után. Mondjuk más betegségben, baleseteben, végelgyengülésben. Egyes fórumokon még egymillió (!) oltás után is azzal hülyítették egymást, hogy MINDENKI belehalt az oltásba.
    De ott van a Qanon, ami jól megmutatta, hogy értelmes embereket is könnyen meg lehet hülyíteni. Azt még megértem, hogy nem szeretik Bident és a demokrata pártot, de hogy sátánista pedofil kannibálok lennének?

Szólj hozzá!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük