A videó december elején terjedt el egy kínai közösségi oldalon, egy magát közbiztonsági vezetőként bemutató férfi bejegyzése nyomán.
A Snopes szerint bár a videót elterjesztő férfi létező személy, hivatalos kínai közbiztonsági csatornákon nincs nyoma hasonló bejelentésnek.
Mindezen felül – a legendavadász oldal szerzője szerint – a felvételen több olyan részlet is tetten érhető, amely leleplezi a digitális manipulációt.
Ezek egyike 38 másodpercnél látható, amikor is a bemutatót tartó férfi elhalad egy növény mellett, amelyet véletlenül megérint, és az mozogni kezd. Ez a nem tervezett malőr pedig azt eredményezi, hogy az előre felvett háttér és az aktuális jelenet részletei már nem fedik egymást teljes mértékben, aminek köszönhetően a mozgó növény hirtelen “lefagy”.

De még ennél is árulkodóbb az a jelenet, amikor a köpenyt tartó ujjak annak ellenére tűnnek el, hogy a köpeny előtt vannak.

Mindezek a jelek arra engednek következtetni, hogy a felvétel jó eséllyel úgy készült, hogy első körben felvettek egy videót a jelenet színhelyéről, ember nélkül. Aztán jött a férfi, kezében egy köpennyel, és eljátszotta a szerepét. Végezetül pedig digitális manipulációval összemosták a két felvételt.
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
Bluebox – kék (vagy valami más) színnel. Nincs ebben semmi különleges. Lehetne greenbox is, de zöld környezetben nem működne.
Ilyesmit legfeljebb térhajlítással lehetne előidézni, vagy úgy, ha a láthatatlanná tevő “köpeny” teljesen beburkolná az embert.
Legyen már legalább azonos-idejű a digifelvétel, ha már trükk!
Ha valaki láthatatlanná válik, akkor ő maga viszont nem lát! Mivel úgy lehetne ezt elérni, ha a fény valahogy kikerülné.
Bozonth: Megoldható az nanoméretű apró kamerákkal az OLED-ek között. Már csak az várat magára, hogy képesek legyenek nanoméretű kamerákat gyártani, illetve a hajlítható OLED kijelzők is elérjenek arra a szintre, hogy már ruházaton is alkalmazhatóak legyenek. Továbbá energiaforrás, mert valós időben kell közvetíteni a sok millió nanoméretű kamera képét a pixeleknek és egy olyan grafikus processzor, ami mindezt képes feldolgozni úgy, hogy az x és az y tengelyhez még hozzájön a z tengely is.
A jó hír, hogy lehet ilyet csinálni. Metaanyagnak hívják és a trükkje, hogy negatív a fénytörése.
A rossz, hogy nanotechnológiai piszkálással lehet egyenlőre csak előállítani és drágán keveset.
A csúnya pedig, hogy igen keskeny hullámhossz tartományban működik. Ha sikerül is olyan bevonatokat összehozni, amik adott hullámhosszon működik, a többiben pedig átlátszó, akkor is rengeteg réteget kellene egymásra rakni, hogy a látható tartományban működjön.