Az ember szemét kisütő tévé rémképe az ötvenes évekbeli készülékeknél még komoly volt, az akkori technika mellett a katódsugárcsövekből tényleg jutott némi káros sugárzás a néző szemébe is – olvasható az Index cikkében.
Azóta azonban sokat fejlődött a technika, a régi megoldásokat kiszorították az újak, és ma már teljesen mindegy, milyen közelről nézi az ember a tévét/monitort.
A probléma forrása inkább a képernyő előtt eltöltött idő, ugyanis a hosszan tartó képernyőbámulás során ugyanoda fókuszálunk, és a szükségesnél kevesebbet pislogunk. Ez a szem kiszáradásához, a szemizmok fáradásához vezethet, ami pedig hosszú távon tényleg ronthatja szemünket.
A szemorvosok ezért a képernyőt sokat bámulóknak azt ajánlják, hogy pislogjanak sokat (vagy használjanak néha szemcseppet), illetve rendszeresen pillantsanak fel a képernyőről.
Ha répát eszünk, látni fogunk a sötétben? | Urban Legends
Ami nekünk a fütyülés, az a briteknek és az amerikaiaknak az éjjeli látás. Vagyis e képességünket javítja a hiedelem szerint, ha sok répát eszünk.
Fotó: pexels.com
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
Nekem az orvosom pont azt ajánlotta, hogy ne használjak cseppet, mert rászokik a szervezet, és még jobban ellustul. Pihenni kell, meg sokat inni.
Nekem az orvosom pont azt ajánlotta, hogy ne igyak sokat, mert árt a májamnak. :) (bocs)
Szabad ég alatti tevékenységeket kell végezni pihenésképp, mert akkor messzebbre néz az ember.
Ejj ez a kultúroldal :D AZért,mert periodikusan nagy fény / kevés (semmi ) fény váltakozik másodpercenként ötvenszer. Ergo a tág pupilla kap egy jó kis fényadagot,viszont ideje sincs ezt lereagálni.Amennyiben közelebb ülsz,úgy a fényforrás is nagyobb,de ez elkerülhető a tv mögé,mellé helyezett kislámpával. pl ?