Nem sokkal azután, hogy egy teherautó járókelők tömegébe gázolt csütörtök este Nizzában, több tucat ember halálát okozva ezzel, a netet – ahogyan azt hasonló esetekben már megszokhattuk – gyorsan ellepték a szóbeszédek, találgatások és különféle képek.
A fotók egyikén a párizsi Eiffel-torony volt látható, füstben és – legalábbis néhány képen úgy látszott – lángokban. Volt, aki terrortámadásra gyanakodott, mások Photoshopot kiáltottak.
Rövidesen azonban kiderült: a képek valódiak, de szerencsére nem terrortámadásról van szó, hanem csak a július 14-ei nemzeti ünnepre tervezett tűzijáték sült be egy műszaki hibának köszönhetően.
A szóbeszédekre a párizsi rendőrség gyorsan reagált a Twitteren, arra kérve az embereket, hogy senki ne keringessen hamis szóbeszédeket. Állításuk szerint egy teherkocsi kapott lángra a Jena-hídnál, és a balesetnek nem volt sérültje.
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!