A színész – aki egy barátjától értesült arról, mi történt vele a Facebookon – él és virul, nemrég sétáltatta meg a kutyáját, és azon tanakodnak a feleségével, hogy lecsó vagy bableves készüljön ebédre – írja a Hír24.
Bajor halálhíre egyszerű lájkszerző akció: az álhír elolvasásához először követni kell az azt közlő oldalt, ezt követően átrágni magunkat néhány szándékosan a szövegre tett hirdetésen, hogy megkapjuk a cikket – ami egy fotó Bajor Imréről és egy mondat: “tegnap éjjel elhunyt bajor imre .szívrohamban őszinte részvétünk :(”
Update | A Bors cikke szerint 2014 májusában újra Bajor Imre halálhírét keltették. Az újság a rohogsz.com egy “friss bejegyzésére” hivatkozott, de nekem nem sikerült megnyitnom az idézett oldalt, és a web.archive.org-on sem találtam friss állapotképet a rohogsz.com szájtról. Egy olvasónak köszönhetően azonban kiderült, mi történhetett: a tavaly októberi cikk támadt fel a hírfolyamokban újra.
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
Elvből nem kellene olyan oldalt lájkolni, ami előbb lájkot kér, hogy megtekinthessük a tartalmát. Az ilyeneket automatikusan kattintom ki, amúgy is vagy lopják máshonnan a tartalmat, vagy ilyen kamuk, mint ez. :)
Ha valaki meghal, azt miért kell lájkolni?
Nem a hírt like-olják, hanem az oldalt, ami elsőként közölte a “hírt”.