A konteó mostani feléledését az alábbi, az elnöki pár helikopterbe való beszállását ábrázoló fotó váltotta ki, amelyen a First Lady egy arcát nagy részben eltakaró napszemüveget visel.

A Snopes – mint azt korábbi esetekben is megtette már – ezúttal is összegyűjtötte a szóban forgó elnöki napot dokumentáló kép- és videoanyagokat, hogy ellenőrizze az eredetileg jó eséllyel viccnek szánt, de aztán újból sokak által komolyan vett állítást.
Nyomozásuk az alábbi ellenérveket sorolja fel:
- a 2020. október 22-én készült fotót lövő AP fotós aznapi további képeit a helyszínről,
- a Bloomberg News 13 perces felvételét az elnöki pár gépbe szállásáról,
- a First Lady megjelenését az aznapi elnökjelölti párbaj C-SPAN-os felvételein (ide utaztak a gépbe való beszállás után)
- a Nashville-ben rendezett elnökjelölti vitáról való hazatérés pillanatait megörökítő fotókat, amelyeken Melania már napszemüveg és maszk nélkül látható.
Ezek alapján a Snopes hamisnak titulálja az állítást, miszerint a szóban forgó fotón egy hasonmás látható.
Azt jelentené ez, hogy Melania Trump sosem alkalmazott dublőzt? Nem. Mindössze azt valószínűsíti, hogy a szóban forgó fotó nem hasonmást ábrázol, valamint arra tanulság, hogy egyetlen kép alapján nem érdemes átverést szimatolni. Főképp egy olyan időben, amikor nyilvánosan elérhető fotók és videók tömegei állnak rendelkezésre az állítás csekkolásához.
Nyitókép: YouTube/Bloomberg QuickTake: Now
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!