– Néhány napja az internet sztárja az a Google Moonon talált felvétel, amelyen egyesek szerint egy ember (mások szerint egy idegen) és árnyéka látható. A jelenséget jó eséllyel a kamera szennyeződése okozta.
– Csalás a Robin Williams búcsúzó videó – azok a facebookos bejegyzések, amelyek ezt ígérik, a Snopes szerint csupán az elhunyt színész halálából akarnak nyerészkedni.
– A New York Times Upshot nevű blogja annak a mítosznak járt utána, hogy a sztárok mindig hármasával halnak, azaz ha meghal egy híresség, és utána nem sokkal egy másik, akkor egy harmadik tragédiára is mérget vehetünk. Igaz lenne?
– „Lemondok. Szégyellem magam a kormány intézkedései miatt” – írta Twitter feedjén Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök. Aztán hamar kiderült, nem ő gondolja így, csak meghackelték a profilját. Az akciót a Saltaj Boltaj orosz hackercsapat vállalta magára – írta a nol.hu.
– Kiderült, hogy az orosz horgász életét mégsem Justin Bieber mentette meg. Amikor ugyanis a Poynter újságírója utánanézett a történetnek, miszerint egy orosz férfi annak köszönheti életét, hogy a rá támadó medvét elijesztette a Justin Bieber zenéjével megcsörrenő telefonja, azt találta: a megmenekülés története igaz, de a Bieber-szálat csak később hímezték hozzá.
– Az orosz külügy “Kijevnek szánt, Magyarországról származó fegyverszállítmányok” miatt aggódik. Az értesülés forrása a Hídfő.Net internetes újság. A magyar külügyminisztérium kapásból cáfolt.
– Idris Elba, a Drót című sorozat sztárja minden a Twitteren cáfolta azokat a találgatásokat, amelyek egy forgatási kép után jelentek meg róla a neten. Eszerint az, amit sokan férfiassága ékes bizonyítékának gondoltak, valójában csak egy mikrofonkábel volt – írta az Index.
– Német művészek azt állítják, ők cserélték ki július 22-én a New York-i Brooklyn-híd amerikai lobogóit fehér zászlókra. A rendőrség korábban komoly nyomozást folytatott az ügyben.
– Thalía mexikói énekesnő-színésznő-teleregénykirálynő nem szedette ki bordáit azért, hogy vékonyabbnak látszódjon, még ha erről az Instagramra saját maga is tett ki “bizonyítékot”. Vicc volt, érted?
Fotó: fortepan.hu
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
Elnézést kérek, nem tartozik a tárgyhoz, de kikívánkozik belőlem: Itt látom jobbra feljebb a “Tudtad, hogy te is részt veszel egy világméretű ökológiai katasztrófában?” szlogenű hirdetést. Először arra gondoltam, hogy most azonnal leszaladok a kisboltba 2 kg világméretű ökológiai katasztrófáért. Ha ott nincs, akkor rendelek a neten, postai utánvéttel. Következő gondolatom az volt, hogy hurrá, végre én is részese vagyok valami fontos és nagy dolognak! Harmadjára meg jött az ötlet, hogy rákattintok a képecskére, hátha megtudom, mit reklámoz tulajdonképpen. Megtettem. Jött az esőerdők irtása, aztán a pálmaolaj kitermelés. Ekkor vettem észre, hogy valami kozmetikai cég logója is feltűnt a bal felső sarokban. Itt feladtam a próbálkozást. Most könyörgöm, valaki magyarázza el nekem, hogy mit hirdet a hirdetés? Vegyek pálmaolajmentes kenceficét, mert akkor nem fogják irtani az esőerdőt? Vagy fogják irtani, de akkor már csak nélkülem? Vagy pálmaolaj tartalmától függetlenül, ez a kencefice megvéd engem a világméretű ökológiai katasztrófa következményeitől?