Blogbejegyzésével a hatóság azokra az elmúlt időszakban keringő híresztelésekre reagált, amelyek szerint “egy fővárosi benzinkútnál a 65 literes tankba 70 litert sikerült tankolni a kijelző szerint”, illetve hogy máshol “a tankolt üzemanyag fele vizet tartalmazott”. A bejegyzés szerint “nem jellemző e témakörben panaszok előfordulása“, az elmúlt időszakban (nem részletezik az időintervallumot) három őket érintő megkeresés volt:
– ezek egyike a kerekítési szabályokra panaszkodott (az ellenőrzés során jogsértést nem tapasztaltak),
– egy esetben a mérés hitelességét kifogásolta egy vásárló (az ezt követő ellenőrzés sem állapított meg jogsértést),
– a harmadik esetben pedig a benzin minőségét kifogásolták (ez azonban nem az ő hatáskörük).
Mindenesetre bejegyzésükben az aggódókat tanácsokkal látják el:
– hamis mérés gyanúja esetén fényképezzük le a kútoszlopot és a mérőállást, és a blokkot megtartva tegyünk panaszt az MKEH-nál.
– rossz minőségű benzin gyanúja esetén feltételezésünket jelezzük a kút felé, vetessünk fel jegyzőkönyvet, lehetőség szerint kérjünk az adott kútból hivatalos vizsgálati mintát, azt juttassuk el az ÁMEI-nek, a kártérítési igényt pedig támasszuk alá javítási számlával, és egy autószerelői nyilatkozattal, amely a kár okaként a rossz üzemanyagot jelöli meg.
További tanácsok az oldalon. (via)
Fotó: sxc.hu
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
“egy fővárosi benzinkútnál a 65 literes tankba 70 litert sikerült tankolni a kijelző szerint”- mindenki tudja, hogy a tankot lehet túltölteni is. Az én benzinkutasom meg is szokta kérdezni, hogy kattanásig kérem, vagy nyomjon még rá?
““a tankolt üzemanyag fele vizet tartalmazott” – a víz nem elegyedik a benzinnel, hanem jól elkülönül tőle. A víz kerül alulra. Nem sokáig menne az autó vizes benzinnel.
Mit gondol az, aki ilyen hülyeségeket keringet? Vagy mit nem gondol?