Az alábbi levelet pár hete Gábortól kaptam:
“A Hell energiaitalról lesz szó. Teljesen egyforma 2db hell energiaital. Viszont az egyik talpán 1 pötty van. A másikon 2. Néha van 3 is. Sőt valamikor nem fekete a pötty, hanem sárga, piros stb… Nem valószínű, hogy gép nyomja rá, mert random elhelyezkedésű, a pöttyök nem szabályosak (olyan mintha filccel lenne jelölve). Több embertől is azt hallottam, hogy bár az előírásoknak mindegyik megfelel), mégis a Hell saját minőségellenőrei jelzik, hogy melyik erősebb, és melyik gyengébb. Ez vajon igaz? Ha igen akkor a jelölésnek van köze hozzá? Mit jelentenek a pöttyök? Melyik a lórúgás, melyik a kis sima lötyi?”
A dobozok alján látható pöttyök jelentését már régóta találgatják az energiaitalok fogyasztói a neten. Találtam olyan bejegyzést, amelynek szerzője azt állította: “minél sötétebb a festék, annál erősebb az [ital] hatóanyaga“. De volt olyan hozzászóló is, aki szerint az italok közötti különbség oka az lehet, hogy “amit a tartály/hordó aljából töltenek a dobozba, az erősebb lesz”. Továbbá belefutottam olyan vészmadárba is, aki egy Rex felügyelős epizódra hivatkozva intett óva a pontokkal ellátott energiaitaloktól.
A pöttyök nem az italokat osztályozzák
Megkerestem a Hell sajtósát, aki elmondta: a pöttyök nem az italok megkülönböztetésére szolgálnak, és nem is az energiaital-gyártás során kerülnek a dobozokra. A jelzések segítségével a fémdobozokat gyártó cégek azonosítják, mikor és melyik gyártósoron készült a doboz. A készítők a doboz alján kétféle jelölést használnak:
– van egy csak bizonyos szögből látható, viszonylag nagy szám, ami azt mutatja, melyik gépsoron készült a doboz,
– a színes pötty pedig a lakkozásra, illetve a festésre utal, hogy az melyik gyártósoron történt.
A megjelölésekre Tóth Eszter Anna PR-menedzser szerint elsősorban azért van szükség, hogy ha az egyik szériával kapcsolatban az energiaital-gyártóktól bármilyen panasz érkezik, az könnyen visszakereshető legyen.
A beltartalom azonosítására a dobozra nyomott sarzs szám és dátum utal, így pontosan visszakereshető az SAP rendszer segítségével, mikor és milyen alapanyagokból készült.
Tóth állítása szerint minden palackban ugyanolyan összetételű energiaital van, ugyanis a legapróbb eltérés sem engedélyezett. Ezt a gépsor és – meghatározott időközönként – a laborosok is ellenőrzik.
Fotó: hellenergy.hu
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
Namost, ez a válasz tipikusan olyan, amit vagy elhisz az ember, vagy nem. Én nagyon kis mértékben vagyok fogékony az összeesküvés-elméletekre, úgyhogy én simán elhiszem, hiogy ez az igaz válasz – de a “hívőbbeket” nyilván nem győzi meg.
Persze, ez legyen az ő bajuk :)
bio
aki már dolgoztt gyárban/gyártósoron érti hogy mi számít gyártósori jelölésnek :) szóval ez igaz cikk. :)
Az ilyen gyártási folyamatok során nagyon szigorú minőségellenőrzés van, nem lehet megtenni azt hogy az egyik doboz tartalma drasztikusan eltér egy másik doboz tartalmától. Ezzel csak a cég járatná le magát és kirögnék mind a fogyasztók mind a versenytársak.
Egyébként meg nem kell inni ilyen baromságokat, szerintem erre aztán végképp nincs szüksége az emberi szervezetnek.
Egy pont = chemtrail hatóanyag
Két pont = nanorobot (nyomkovetéshez)
Három pont = egy atom híján muanyag…
xezs utolsó mondatában van a helyes válasz.
“Egyébként meg nem kell inni ilyen baromságokat, szerintem erre aztán végképp nincs szüksége az emberi szervezetnek.”
…kivéve ha vizsgára készül a zemberfia :D
Milyen ötletes megoldás egy bonyolult problémára! Ez akár az “Így készült” sorozatba is bekerülhetne :-)
De könyörgöm, aki energiaitalt akar inni, ne a tömegközlekedésen tegye, mert egyesek, mint pl. én is, rosszul lehetnek a szagától.
mplz: Létezik kávé is a világon. Abban is van koffein, de nincs mellette 90 másik adalékanyag.
A válasz teljes mértékben hihető. A hatvani bosch gyár is jelöléseket alkalmaz az ott összerakott berendezésekre a beazonosíthatóság végett. Mellesleg nekem erről egy régi 80-as évek közepén elterjed legenda jutott eszbe. Akkoriban a Marlboro cigarettás dobozok alján – a védőcsomagolást eltávolítva- 2 darab pötty volt látható Ezek rendszerint fekete, piros vagy arany színűek voltak. A szóbeszéd szerint, ha mindkettő arany színű azzal komoly ajándékot (talán autót) lehet nyerni.
[…] az energiaitalos pöttyöknek sem volt semmi volt közük a dobozban található ital összetételéhez, úgy a fogkrémes […]