Nézzük előbb, mint állít az interneten terjedő szöveg:

“Mit jelentenek a színes csíkok a fogkrémes tubusokon?
Bizonyára neked is feltűnt már a fogkrémes tubusok végén található csíkok. Sajnos sokan nem tudják, mit jelentenek ezek.
Fekete: olyan anyagokat tartalmaz, ami növeli a fogágybetegségeket. 100 %-ban szintetikus anyagokat tartalmaz, amelyek karcolják a fogakat, ezért ezekkel a típusú fogkrémekkel hetente csupán 1-szer lehetne fogat mosni.
Piros: olyan anyagokat tartalmaz, ami veszélyes az egészségre. 50%-ban szintetikus, 50 %-ban természetes összetevőket tartalmaz.
Kék: olyan szintetikus anyagokat tartalmaz, amelyek nem veszélyesek az egészségre. 80 %-ban kémiai, 20 %-ban természetes anyagokat tartalmaz, ezért hetente 2-3 alkalommal javasolt a használata.
Zöld: 100 %-ban természetes összetevőkből áll. ezt a típusú fogkrémet javasolják a mindennapi fogmosáshoz.“
A csíkoknak nincs közül a fogkrém összetételéhez
Ahogy az energiaitalos pöttyöknek sem volt semmi volt közük a dobozban található ital összetételéhez, úgy a fogkrémes lifehack-tippel se sokra megyünk – a tubusokon látható csíkoknak ugyanis semmi közük a fogkrém összetételéhez.
A Tudatos vásárló oldal megkereste az OÉTI kozmetikai részlegét, akiktől megtudták: a csík csupán gyártástechnológiai jelzés, csomagolás közben ez jelöli a tubus végét. Ugyanezt erősítette meg a lapnak a Magyar Kozmetikai és Háztartás-vegyipari Szövetség (COSMOS) főtitkára, illetve hasonlóról ír a Snopes és a Hoax-Slayer is.
Akit egy adott fogkrém összetétele érdekel, olvassa el a tubusán vagy a dobozán lévő ismertetőt, vagy keressen rá a neten.
Update: László jelezte, hogy 2013 novemberében Szlovákiát is elérte a körlevél, amire az ottani országos tiszti főorvos reagált.
Fotó: sxc.hu
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
Az ilyen okosságok világítanak rá arra, hogy a modern fogyasztó mennyire eltávolodott a termékektől, amiket fogyaszt, hogy mennyire fogalma sincs arról, hogyan készülnek.
Látszik abból, ahogy rájátszik a mesterséges/természetes parára, mintha abból le lehetne vezetni, mi biztonságos és mi nem.
Aki már járt nyomda vagy más előnyomtatott csomagolóanyagot használó csomagolóüzem környékén, az tudja, hogy ezek optikai érzékelőkhöz használt jelzések, amik azt biztosítják, hogy az előnyomott minta ne csússzon el a vágás során. A színe akrámilyen lehet, csak elüssön a háttértől és az érzékelő lássa. Az is feltűnhet, hogy többnyire megegyezik a csomagoláson használt egyik színnel.
Vajon melyik gyártó készít zöld csíkos fogkrémet? Meg is van, ki terjeszti a pletykát! :-)
Pláne úgy hülyeség, hogy a fogkrémek nagyrészt ugyanabból a pár összetevőből vannak, a marketing más körülöttük. http://www.fogaszatinfo.hu/fogtisztito-eszkoezoek/60-fogkremek-osszetetele.html
A csík az úgynevezett automata orientátor fotocella jele ami a töltőgépben a tubus forgatásának irányát jelzi a tubusvégzáró fej előtti pozíción. Ezzel biztosítják, hogy mindig a megrendelő igénye szerint kerüljön a nyomat a lapításhoz képest. Hajtogatott tubusokon ez nem látható mivel a behajtás takarja. A színe pedig rendszerint az alapszín szubsztraktív komplementer színe. A szenzor manapság átkapcsolható minimum két piros/ zöld színre.
Ezt érdemes megnézni hozzá: http://www.youtube.com/watch?v=FqISaAw4VnY
Akkor veletlen a zold a termeszeteseken?
Ja. Mert a gyártók tényleg azt írják a tubusokra, amikből összerakodják a terméket mi? Hihető…
Bennem meg az merült fel ezzel a hírrel kapcsolatban – amit persze sok ismerősöm megosztott a FB-on – hogy amelyik fogkrém nem ilyen tubusban van, azon nincs ilyen jelölés. Úgyhogy nálam itt bukott le ez a hír.
szerintem meg az van, hogy otthon unatkozó gyökér nem tud jobbat kitalálni, mint ezeket a hoaxokat
A csík egy dolgot jelenthet csak. Aquafresh fogkrémmel van dolgunk, ami ha indexel akkor épp a fogszuvasodást előzi meg :)
Ma megint az oldalamon landolt :D 2014. febr. 11.
A csíkot “Tastmark”-nak hívják (legalábbis nálunk) és ennek segítségével állítják be nálunk a fiúk, hogy a nyomtatás középen legyen, ill. pattintós kupakoknál a nyitáshoz kialakított kis bemélyedést orientációját is ehhez mérjük. Csak tudom: két éve naponta többszáz ilyen vacak megy át a kezemen… :D Köze nincs az összetételhez…
A fentebb belinkelt videóban a festékes tubusok gyártását nézhettük végig, amiken szintén volt gonosz fekete csík. Márpedig a festék mérgező, tehát szerintem a hír mégiscsak igaz! :)
nekem fekete van meg egy kék.a kékre angolul rá volt írva,hogy 100%-ban” természetes anyagokat tartalmaz fogkrémünk,nagyon jó,hatékony fogkrém.,,akkor én ezt a kockás fässzságot már tudtam,de
dobozban volt.
:( ez nem ér…
Ezért érdemes minden cikknek utánanézni. Én magam sem hittem el kapásból. Örülök a hozzászólásoknak, és megnyugodtam. Valamikor nyomdász voltam (habár szedő, de azért tudok a nyomdai dolgokról). Nekem fekete csíkos fogkrémem van, mégsem gondolom, hogy mérgező, ami abban van. Nagyon-nagyon érdemes utánanézni a dolgoknak. Ez vonatkozik a lelki dolgokra is. Ne higgy el mindent, amit az emberek mondanak, nézz utána, hogy úgy van-e.
egyetertek h nem kell mindent elhinni…de azert van benne igazsag…pl vettem foreveres fogjremet amin fekete jelzes van…neztem az osdzetevoket es van benne tenyleg par aggaszto dolog de ugyanakkor van benne termeszetes is…de az h caragenan es sidium benzoate tartositoszerek is vannak benne elegge fura…ezek ugyanis elegge rakkeltok…sok termeket hasznalok foreverbol…nem hittem volna h a fogkremuk mergezo lenne…ki tudja…ralan az is