Azt nem tudni, a fenti képen látható gyermeket valóban postára adták-e, vagy a postás csak egy humoros felvételhez pózolt a kicsivel, a Smithsonian Intézet képaláírása szerint viszont a belföldi csomagküldő posta 1913-as amerikai bevezetése után legalább két esetben történt ilyen postázás. A gyakorlat azonban nem volt hosszú életű, a posta vezetése ugyanis hamar betiltotta a gyerekszállítás e módját – olvasható a Smithsonian flickres oldalán.
A New York Times egy 1913-as cikkének tanúsága szerint egy lakos arról kért útmutatást a posta vezetőjétől, milyen formai követelményeknek kell megfelelni egy gyerek feladása során. Válaszból kiderült: a gyerekek nem tartoznak a méhek és bogarak kategóriájába, vagyis a postára egyedüli élőlényként adható cikkek közé.
Ennek ellenére voltak, akiket ez az állásfoglalás nem érintett meg – vagy csak nem hallottak róla. Minden idők egyik legfurcsább postai csomagja egy May Pierstorff nevű hatéves lány volt (lásd a jobboldali képen), aki még éppen befért a 23 kilós súlyhatárba.
A postaköltséget – 53 centnyi bélyeget – a kislány kabátjára ragasztották. A gyerekcsomag az idahoi Grangeville-ből Lewistonba tartott, 1914 februárjában, a célállomáson pedig a nagyszülők fogadták. A kislány a teljes utat a vonat postakocsijában tette meg.
A csomagküldés egyébként hamar igazi sikerágazat lett Amerikában, és ez a gazdaságban is megmutatta a hatását – többek között ekkor jelentek meg a termékeket házhoz szállító vállalkozások.
A szolgálatás első öt napján 1 594 postahivatalban körülbelül 4 millió küldeményt vettek fel; az első hazai csomagküldemény hat tojás volt, és sokáig ez volt az egyik leggyakoribb árucikk.
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
ez a postás faszi a képen tök úgy néz ki, mint az Addams Familyben a komornyik :)
Nem értem, hogy mitől lenne ez szégyen. Ha jól értem, nem egy levegőtlen dobozba baszták be, csupán annyi kényelmetlenség érte őket, hogy a postakocsiban kellett utazniuk. Túlságosan urbánus szemmel látod marinov a helyzetet, mert minket már elkényelmesített a légkondis autó meg az Intercity. Én simán utaznék postakocsiban, ha engednék, és ha brutálcsóró lennék. Csak lehet a súlyhatárba nem férnék bele :)
Xezs, úgy érzem, nem csak postakocsiban, hanem InterCityvel sem utazol túl gyakran, hiszen akkor tudnád, hogy egyre gyakrabban közlekednek légkondi nélkül – a nyári hőségben ilyenkor legalább 50 fok van a -nyitható ablakkal természetesen nem rendelkező- kocsikban. Ennél még a postakocsi is kényelmesebb lehetett.
Na nem mintha pusztán kényelmi szempontból lenne szégyenteljes postára adni a gyerekedet.
Azért kíváncsi lennék ha a Magyar Postára adnék fel 8 tojást, hány db. érne oda egyben :)
Jah, most 2012-ben, nem 1913-ban…
repülőn is lehet küldeni gyereket még ma is, én se értem, miért akkora “szégyen” ez…
csak hogy a repülőn küldött gyerek nem a csomagok között utazik…
Időben és térben is nagyon távoli – számunkra mégoly idegen – kultúra szokásairól ilyen degradálóan nyilatkozni: na ez a szégyen!
Szerintem…