Tilos meghalni a parlament területén
A legenda szerint létezik egy brit törvény, miszerint ha valaki meghal a parlamentben, büntetésképpen le is tartóztathatják. A jogszabály olyan közismert és népszerű, hogy egy szavazáson néhány éve a legnevetségesebb brit törvénynek választották.
A szóbeszéd valószínűleg abból a másik mítoszból eredeztethető, miszerint ha valaki meghal a Westminster területén, állami temetés jár neki. Mivel azonban ilyen temetésre csak királyok és királynők jogosultak – idézi a történet további részét a BBC -, a parlamentben tilos meghalni.
A BBC szerint azonban ebből semmi nem igaz, ilyen törvény nincs. A nem létező jogszabályt egyébként legalább hárman “megsértették”: Guy Fawkes, Sir Walter Raleigh és Spencer Perceval; egyikőjük sem kapott állami temetést.
Hazaárulás az uralkodót ábrázoló bélyeget fejjel lefelé ragasztani a borítékra
Ez is csak egy mítosz: a hazaárulással foglalkozó, 1848-as törvényben nem említik a bélyeges törvényszegést, és a brit posta is elismerte, nincs erre vonatkozó szankció. A BBC-nél megkeresték a Buckingham Palota szóvivőjét is, de ott – mint az várható volt – nem kommentálták a kérdést.
Karácsony napján tilos a húsos pite
Bár Oliver Cromwell Angliájában – a falánkság elleni küzdelem jegyében – állítólag valóban tiltott volt az ünnepi dőzsölés, a szabályozás II. Károly angol király trónra lépését nem élte túl.
Ha Skóciában valaki bekopog egy házba, a házigazda köteles őt beengedni elvégezni a dolgát / Terhes nők bárhol könnyíthetnek magukon, akár egy rendőrsisakba is
A vendéglátós törvény a BBC által megkérdezett szakértők szerint inkább szokás vagy maximum valamiféle helyi szabályozás lehetett. A terhes nős történet pedig igazi angol abszurd: a rendőr ugyan valóban kivételt tehet egy várandós asszonnyal, de nem valószínű, hogy a sisakját mint segédeszközt törvénybe foglalták volna.
További elképesztő esetek a BBC honlapján.
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
A golyóáltali halálról én olyan legendát hallottam, hogy a kirendelt katonák előre elkészített fegyvereket vettek el véletlenszerűen, melyekből az egyikben vaklőszer volt. A magyarázat szerint így nem okozott később lelkiismereti válságot, mivel mindenkinek egyforma esélye volt arra, hogy a vaklőszer miatt nem volt része az áldozat halálában.
És elég komolyan bizonygatták…
Engem egy sikertelen kísérlet után csúnyán elővettek, pedig nem veszélyeztettem mást, csak eret vágtam. Először kaptam egy ajánlott levelet, hogy nyomozás indult a rendkívüli halálesetem ügyében, amit nekem címeztek! Anyám meglátta, sokkot kapott. Bementem a yardra, szóltam, hogy élek. Aztán erre megbírságoltak…
Laci: De mivel életben maradtál, pazaroltad az állam pénzét, mert el kellett látni a sebedet, ki kellett szállnia a mentőnek, esetleg államilag kirendelt pszhichológus is időt pazarolt rád és még sok más költséggel jártál. Ugyanis te nem meghalni akartál (azt már nem tudják büntetni), csak a környezeted figyelmét felkelteni. Máskülönben biztosabb (és fájdalommentesebb) módját választottad volna a halálnak. Vagy a másik lehetőség, ha annyira zakkant vagy, hogy egyből gumiszobába zárnak. Olyankor sem vagy büntethető nemhogy öngyilkosságért, de még tömeggyilkosságért sem, amennyiben vagy tényleg zakkant vagy, vagy nagyon jól játszod a szerepedet.