A képet készítő grafikus maga is felhívja a figyelmet: érdemes az adatokat fenntartással kezelni, azok forrása ugyanis nem feltétlenül tudományos alaposságú – grafikáját inkább vizuális játéknak, mint komoly tudományos kutatásnak szánja. (Ez az oldal pedig egyenesen arról számol be, hogy a forrásként használt weboldal egy szimpla átverés.)
A grafika szerzője azt is megemlíti, hogy nem minden kultúrában volt ennyire fontos a méret; az ókori görög világban például kifejezetten kicsi pénisszel ábrázolták a férfiakat a szobrászok. Se ők, se a rómaiak nem tekintették a péniszt közvetlenül szexuális jellegűnek: amellett, hogy a termékenység szimbóluma volt, e jelképrendszerébe tartozott a jószerencse, az uralom és a védelem is.
Ezzel szemben a régi Izlandon a hímvessző mérete határozta meg a férfiak társadalmi státusát – legalábbis e következtetésre jutott pár éve egy kutató a középkori izlandi regék és mondák tanulmányozása után. Eszerint az erekciós problémákkal küszködő férfiak semmiféle társadalmi pozíciót nem tölthettek be, de ugyanolyan férfiatlannak számított a túlméretezett hímvessző is.
A férfiasságról való modern felfogás az individualizmus megjelenésével alakult ki, a férfiak csak a XIX-XX. század fordulóján kezdtek érdeklődni testük működése és ösztöneik iránt – írta az MTI egy korábbi összefoglalójában. Az 1970-es évektől pedig egyenesen “testképforradalom” zajlik: keleten és nyugaton egyaránt központi aggodalom a pénisz mérete.
Update | 2014-ben újra futott néhány kört a mikroblogokon a térkép.
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
A statisztikai adatok 83,41 %-a teljesen légből kapott. Akármilyen adatot látsz, kezeld fenntartásokkal!
Egyszer hasonló témánál másik fórumban egy női kommentelő valami ilyesmit írt (nem szó szerint):
Nem a méret a lényeg. Vastagság, keménység és technika. Ezek fontosak.
Ehhez én annyit fűzök hozzá, hogy ki nem szarja le, kinek mekkora van. Aki a farka mérete miatt komplexusos, az megérdemli hogy elüsse egy tehervagon.
És hogy tápláljam a komplexusokat: párom tapasztalt és õszinte véleménye errõl: egy nagy rakás kamu. A méret önmagában nem fontos, DE a technika, keménység sem fontos önmagában. Mind lehet technikás valaki, ha nincs mivel. Hát igen, nehéz férfinak lenni…