Az MTI által idézett Komszomolszkaja Pravda szerint a kutyát kamionosok etetik, családok járnak hozzá, sőt, egy elegáns üzletasszony még egy ólat is csináltatott neki. A közeli vendéglőben a forgalom jelentős részét teszi ki az, amit a magányos ebnek vásárolnak az arra járók.
A környéken több legenda is ismert arról, vajon kit vár az eb. Az egyik szerint autóbalesetben elhunyt gazdáját lesi, a másik tudni véli, hogy a gazdi gombászni ment az erdőbe, és nem került többet elő. A lap mindkét történetnek utánajárt, de a kutya megjelenése körüli években nem volt ott ilyen baleset, eltűnt gombászra meg nem emlékeznek.
Hasonló esetek Oroszországból
Jurij Roszt, a Komszomolszkaja Pravda később országosan ismertté vált tudósítója 1976-ban a moszkvai Vnukovo repülőterén találkozott egy kutyával, amely a kifutópálya mellett élt, és kivétel nélkül minden Il-18-as repülőgépet fogadott, de csakis ezeket a gépeket. A repülőtéri dolgozók szerint a gazdáját nem engedték felszállni vele egy ilyen gépre, és az ember otthagyta kutyáját. A lapban írás jelent meg a hűséges ebről, sokan pénzt küldtek eltartására, de még többen jelentkeztek az örökbefogadására.
Togliattiban emlékművet is állítottak egy négylábúnak, amelyet az emberek Hűségesnek neveztek el. 1995-ben rendezkedett be az autóút mentén, ahol gazdái, egy fiatal pár, halálos balesetet szenvedtek. Sokan próbálták magukhoz venni, de Hűséges mindig visszaszökött az úthoz egészen 2002-ig, amikor elpusztult.
Baja város kutyája, Béla
Magyarországon az 1985 és 1999 között Baja utcáin kóborló Béláról kering rengeteg mendemonda. A leggyakrabban emlegetett verzió szerint a kutyát egy német turista hagyta el a Petőfi-szigeti kempingben 1985 nyarán. Mások úgy vélik, gazdája eltűnt, és Béla egész életében őt kereste.

A Délmagyar.hu szerint a kutya története ennél prózaibb: Bélát és testvérét nyolc-kilenc hónapos korukban tették ki az utcára, mert a két jószág nem ápolt baráti viszonyt a szomszéd macskákkal. Béla testvére hamarosan gazdára talált, a másik ebnek azonban egy gazdi mellett sem volt maradása. Így lett Béla mindenkié, Baja város lakóié.
A helyi legendárium szerint jó eséllyel tudni lehetett, hol tartózkodik éppen Béla. Menetrendszerű útvonalából nem maradhatott ki a posta helyi épülete, ebédidőben az éttermek és áruházak előtt várakozott, és néha kilátogatott a húsgyárhoz is.
Hacsikóból film is lett
A legismertebb hasonló történet Japánban esett meg. Hacsiko – miután professzor gazdája meghalt – tíz éven át várta minden délután egy vasútállomáson a férfit. Miután 1935-ben kimúlt, a pályaudvaron szentélyt építettek neki.
Egészen 2011-ig az élt a köztudatban, hogy csirkecsont végzett vele. Idén márciusban azonban – mint arról az MTI is beszámolt – a Tokió Egyetem halottkémnek felcsapott állatorvosai azonban rácáfoltak erre. Hacsiko gyomrában ugyan találtak négy csirkecsontot is, ám azok nem sértették meg a kutya emésztőrendszerét. A halál okaként szervei rákbetegségről árulkodnak.
A kutya amúgy halhatatlanná vált Japánban gyerekkönyvek révén, és két mozifilm is készült életéről: egy japán és annak 2009-es amerikai változata, melyben a férfi főszereplő Richard Gere.
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
Egem meg várt a kutyám, öreg volt, beteg volt, de megvárta míg haza érek (több hónapig nem voltam otthon), és csak azután halt meg, reggel még járkált, de délre mire haza értem már nem állt fel, ott feküdt az ajtó előtt.
Ha nem velem történik nem hisze el.
Engem a törpe snaucer, és egy kistestű chihuahua,Mikor el kel mennem hazulról netán kórházba, de bár hol is vagyok, a két jószág ahogy a kapun ki tetem a lábam azok ott fekszenek egész nap egész éjszaka a kapuban ,mind egy ,hogy esik, vagy fúj az asszony be csalni nem tudja őket. Úgy kel bevigye a verandába, de akkor sem mennek be a lakásba. mikor haza jövök azt az örömet azt a boldogságot nem lehet elmondani amit ezek velem tesznek.De reggel mikor asszony felkel ezek azonnal a kapuhoz rohannak és várnak ennivalójukat is oda kel nekik vinni.Persze mondanom sem kel éjjel nappal együtt vagyunk ha megyek vásárolni kirándulni ők a kocsiba elvannak .
“Így lett Béla mindenkié, Baja város lakóié.”
És erről hivatalos, a polgármestertől kapott oklevele és érme is van.
Frankón.
bio
Amúgy az utak mellett “váró” kutyák egy részét valszín ott tették ki a gazdik, akik ráuntak, vagy valami más miatt nem tudták otthon tovább tartani.
bio
http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A14455334
AZ ALLATOKROL NEHA AZ EMBER PELDAT VEHETNE PL:A FELTETELNELKULI SZERETET VAGY AHUSEG ARAGASZKODAS AZ ALLATOK IGY A KUTYA IS EGY INTELEKTUALIS EGYENISEG BEBIZONYITOTT TENY HOGY MINDEN VESZELY FORAST ELORE LATNAK SZERETETRE EHESEK ES NAGYON JO KEPESEGUK AGYOGYITASRA IS AZ EMBER LEGJOBBTARSA AKIO KEPES FELALDOZNI SAJAT ELETET IS GAZDAJAERT
Valószínűleg az egyik legkorábbi ilyen történet az Odüssszeiában szerepel: Odüsszeuszt húsz évig várja haza öreg kutyája, és amikor gazdája koldus képében hazaér, még utoljára üdvözli, és csak azután pusztul el.
Tényleg kapott Béla “díszpolgári” címet Baján. Jellegzetes színfoltja volt a városnak, szinte a város része. Egy autó ütötte el végül az ebet.
Minden családban szól arról egy legenda, hogy valamelyikük kutyája egyszer hazatalált a Lajos-forrástól, amikor ottfelejtették
Imádom én is az állatokat hüségesek nekem cicám volt három az elsö mindig várt mikor jöttem haza a kapu mellet a füvön feküdt második bele ment ilyen kerozines tóba onant ki evickélt és hazza jött,. Majd ki hullot a szöre és gondoltam jönn a tél milesz a cicámal.És kinölt a szöre és olyan gyönyörü lett, és megint el tünt és az életben nem jött vissza. Harmadik husz évig élt velünk imádtuk egy mást, mindig velem aludt, mikor el oltotam a lámpát mert ő a fotelban aludt és jött oda hallotam jön melém aludni.Most nimfa papagájom van de az is nagyon aranyos meg ismer bennünket és üdvözöl. És dalól szépen mikor jó kedve van én a kutyákat is szeretem, mert mikor megyek haza végig simogatom az öszes kutyát mig haza nem érek, várják, hogy simogasam ő ket mert én beszlgetek velük mondom milyen szép vagy és okos stb.
Nekem egy kertben született fiú-labrador mutatott példát komolyságból,méltóságból,hűségből.Élt 13 évet, és amikor gyengélkedett a szíve-ugyanúgy ápoltam,mint 10 éven át szívbeteg édesanyámat, de Maci kutya csak 10 hónapig gyengélkedett, majd sárgaságban meghalt a gyógyszerek miatt,mivel ugyanolyan gyógyszert kapott, mint édesanyám, de ő nem bírta az erős gyógyszereket.Én éjjel-nappal ápoltam, ő éjjel nappal mutatta, hogy erősen tartja magát és meg fog gyógyulni, így egymás kedvéért éltünk, majd halála után a szívemet egy kés döfte át és 3 hónapig lelki beteg voltam.Anyai szívem omlott össze,és nehezen éltem túl az elvesztését,mivel teljesen kitöltötte az életem.Egy kutyus is lehet társ,életcél.
Nem nagy dolog talán, de a mi kutyánk csak nekem engedi hogy pórázon vigyem valahova(pl.:oltani)
Egy másik kutya egyszer elszökött (átszokott a másik utcán lakó kertszomszédhoz), en több hónapig vidéken voltam,és mikor hazamentem, akkor mondták, hogy már egy hónapja nem tudják haza csalni.
Hátramentem a kertbe, fütyültem egyet-kettőt – és a kutya hazajött…
Az én kutyám mamáéknál lakott, mivel mi bérházba költöztünk. Tavaly decemberben halt meg, se megvárta, míg hazaérek, megszeretgetem és csak aztán halt meg…:’)
Dalmady: Mendemondák a természettudomány köréből című, 1909-es könyvben van egy Állatok öngyilkossága fejezet.
Ott a gazdájukat váró, vagy gazdájuk sírján éhenhaló kutyákról: “…olyan sok beszámoló van, hogy ebben tényleg lehet valami, de szándékos öngyilkosság kizárt…”
“Egy ló, a gazdája halála után a Dunába ugrott és megfuladt. Az esetnek sok szemtanúja is volt – sajnos csupa obsitos, akiknek szavára köztudomásúlag nem sokat lehet adni.” – ezek szerint már akkoriban is népszerűek voltak a katonatörténetek?