Swattingolásnak hívják azt az egyre népszerűbb tréfát, amellyel online játékosok szívatják egymást. Az átverés lényege: egy játékos kinyomozza ellenfele tartózkodási helyét, majd – mondjuk, azt állítva, hogy az adott helyen épp a feleségét készül lemészárolni valaki – rendőrt hív rá. Amikor pedig az egység kiérkezik, a tréfa kiagyalója a webkamerán keresztül felveszi a letartóztatás folyamatát.
Augusztus 27-én egy játékosceleb, a Kootra néven futó Jordan Matthewson is áldozatul esett egy ilyen szívatásnak, miközben élőben sugározta a Counter Strike: Global Offensive-en való játékát. A rendőri akcióról készült videó azonnal hatalmas sláger lett a YouTube-on.
Ezt követően jelent meg egy cikk azoknak az egyre idegesítőbb, úgynevezett szatirikus oldalaknak az egyikén, amelyek kitalált híreit internetezők rendre valódiként olvassák, és amelyek ellen mostanában a Facebook is megpróbál fellépni. A National Report anyaga arról tudósított igen részletesen, hogy a 15 éves Paul Hornert terrorvádakkal 25 évre ítéltek, amiért rendőröket hívott egy játszótársára.
Az ítéletből természetesen semmi nem igaz, nem zavarta azonban ez az egyszerű netezőkön kívül azokat a médiamunkásokat sem, akik a National Report “tudósítását” átvették.
Ha tetszett a cikk, csatlakozz te is az Urbanlegends.hu-t támogató közösséghez! Tudj meg többet itt!
Na de azért valamilyen büntetés csak jár a rendőrség fölösleges ugrasztásáért nem? A testület nem arra való, hogy tizenéves hülyegyerekek egymáshoz hívogassák őket, az igazi bűncselekményekre meg ne legyen idő.
Az ottani törvényt nem ismerem. A magyar törvények szerint a rendőrség szándékos felesleges ugráltatása szabálysértés, és még az akció költségeit is meg kell téríteni ilyen esetben. (Ha valaki tévedésből hívja a hatóságot akkor nem.)
Ehhez még hozzájöhet pár év börtön “hamis vád” miatt. Ha az áldozat nem tartja olyan viccesnek, hogy kommandósok törik rá az ajtót és pár órára-napra börtönbe dugják még egy polgári per és milliós kártérítés is hozzáadódhat.
Huszonöt év erős túlzás, de egy olyan büntetés tényleg nem ártana, ami lecsökkenti az évi 400 hasonló eset számát.
[…] hívott rendőrt online játékostársára. A swattingolás híveit sokkoló hír azonban csak egy szatirikusnak nevezett oldal szellemi terméke […]
25 év tényleg túlzás, főleg ha még büntetlen volt. De Amerikában ez sem hangzik hihetetlennek. Arrafelé az is megeshet, hogy valakit 2x-esen is halálra ítélnek, kap mellé két életfogytiglant, aztán ezen felül még 100 év börtönt. Azért, hogyha a halálos ítéletet nem is hajtják végre és még minden kedvezményt is megkap, akkor se engedjék ki soha többé.
Ebben az ügyben a 25 év börtön is ezért volt hihető, és ezért terjedhetett szerintem a legenda. A 25 évből (ha igaz lenne) valószínűleg csak néhány évet kéne leülnie, aztán feltételesen vagy kormányzói kegyelemmel szabadult volna. A bíró meg azért ítélhette (volna) 25 évre, hogy azért pár évig tényleg rács mögött legyen.
Ez meg szerintem a “sztrímelő” gyerek letartóztatásának valódi okát elrejtő áll hír amit az ügyvédje ajánlott neki miután kifizették a valódi ok miatti kenőpénzt :D Én ezt nézem ki Amerikából xD
[…] kívül Paul Horner cikkeiben eljátszott már Facebook-szóvivőt, börtönbüntetésre ítélt tinit, szereplőt a Big Lebowski című film nemlétező folytatásában, valójában azonban egy 35 […]
[…] cikkekben is rendre megjelenik – hol Facebook-szóvivőként, hol Banksyként, hol pedig egy börtönbüntetésre ítélt tini képében. Egy vele készült interjúból kiderül, hogy a dezinformáció igen jövedelmező […]
De pár hete/hónapja valaki kapott egy ötöst ha jól emlékszem, igaz, évek óta többször is eljátszotta ezt valamilyen csoport vezetőjeként, és nem is riadt tini volt, hanem 30+ éves. http://www.foxbusiness.com/markets/2014/07/30/member-swatting-ring-pleads-guilty-in-dallas-faces-up-to-5-years-in-federal/
[…] swattingolásról már én is írtam egyszer: így hívják azt a gamerek között egyre népszerűbb tréfát, amellyel ártatlan […]
https://www.origo.hu/techbazis/20210106-swatting-jelenseg-halal.html